Akcija „Mūsų sveikata – mūsų rankose“

Paskelbta: 2019-05-06

Siekiant atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą 2019-05-06 lopšelyje-darželyje „Dainelė“ buvo paminėta Pasaulinė rankų higienos diena – suorganizuota akcija „Mūsų sveikata – mūsų rankose“. Susirinkę į meninio ugdymo salę grupių „Bitutė“, „Voveraitė“, „Boružėlė“ ir „Saulutė“ vaikai, drauge su visuomenės sveikatos specialiste Dalia Jociuviene, aptarė tinkamą rankų higieną.

Vaikai tikrai gerai žino, kad reikia plauti rankas, bet dažnai pamiršta, kad mūsų rankos yra judriausios kūno dalys ir praėjus vos pusvalandžiui nuo rankų plovimo, ant kiekvieno piršto vėl atsiranda tūkstančiai mikrobų, kurie ir yra infekcijos sukėlėjai. Vadinasi, mums neužtenka vien žinių – reikia ir darbų! Dažnas rankų plovimas – tai veiksmingiausias bei paprasčiausias būdas neleisti plisti užkrečiamosioms ligoms.

Atbėgę Zuikiai (auklėtojos Rūta Čeledinienė ir Vaida Kačerauskienė) priminė vaikams, kad rankų sušlapinimas tik vandeniu, nenuplaus infekcijų sukėlėjų – jie ir toliau linksminsis ant pirštukų! Tam reikalingas mikrobų priešas – muilas. Žaismingai paaiškino, kad rankos plaunamos ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų, tam, kad apsaugotume ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų.

Pažiūrėję filmuką „Kaip taisyklingai plauti rankas?“, pašokę su Zuikiais, vaikai nuskubėjo į grupes praktiškai įgyvendinti žinias. Rankas plovėsi visi! O kaip kitaip – juk rankų higiena būtina ir mažiems, ir dideliems!

Švarių rankų akcija baigėsi dovanomis. Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras parengė puikias dovanėles – atmintines su muiliuku, kurios vaikams primins apie tinkamą rankų higieną.

Dėkojame Biurui už dovanėles!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą
Dalia Jociuvienė

ŠIAULIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „DAINELĖ“
Darbo laikas: 7.00—18.00
Įstaigos tipas – ikimokyklinio ugdymo mokykla
Ugdomoji kalba – lietuvių

Im. kodas: 190529157
Ats./s.: LT257300010075690840
AB bankas „Swedbank“ , b. k. 73000
Direktorė – Daiva Jankuvienė

Dainų g. 28, LT-78329 Šiauliai
Tel.: (8 41) 55 28 73
Mob. tel.: +370 68 233234
El. paštas: dainele@splius.lt

2019 © Šiaulių l-d "DAINELĖ"